Ks. prof. dr hab. Andrzej Filaber
Przewodniczący Jury
Dyrektor i wykładowca Instytutu Szkolenia Organistów przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie (od 1982 r.); konsultor Komisji Liturgicznej oraz Podkomisji ds. Muzyki Kościelnej Konferencji Episkopatu Polski; przewodniczący Kapituły Nagrody Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Srebrna piszczałka; przewodniczący Komisji Muzyki Kościelnej Archidiecezji Warszawskiej; przewodniczący Rady Artystycznej Federacji Caecilianum; członek – założyciel Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych; przewodniczący Rady Artystycznej Fundacji Festiwal Muzyki Sakralnej.
Jest kanonikiem honorowym Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej. Odznaczony przez papieża Jana Pawła II godnością Kapelana honorowego Jego Świątobliwości, przez Prymasa Polski nagrodą Srebrnej Piszczałki za wkład w rozwój muzyki religijnej w Polsce, a przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką Zasłużony dla kultury polskiej.
Helena Abramowicz
Dyrygentka, nauczycielka, wokalistka, organistka, kompozytorka z kręgu muzyki liturgicznej oraz poezji śpiewanej, Członek Stowarzyszenia Kierowników Chórów Chłopięcych, działającego przy Białoruskim Związku Działaczy Muzycznych. Absolwentka Akademii Muzycznej w Mińsku (wydział dyrygentury chóralnej). Od 1998 roku współpracuje z Chórami i Zespołami liturgicznymi parafii św. Szymona i św. Heleny w Mińsku oraz z Chórami, Zespołami i solistami Polonijnymi. Jako kompozytorka w swoim repertuarze ma ponad 70 utworów w różnych językach i tematach: muzyka autorska, liturgiczna, poezja śpiewana (na teksty polskich poetów, m.i. J. Tuwim, K. Baczyński, B. Ostrowska, R.Kiersnowski, ks. J. Twardowski, św. S. Faustyna Kowalska, E.Waśniowska, M. Radziszewski, A. Rudawcowa i in.). Większość utworów w języku polskim o tematyce religijnej, patriotycznej, filozoficznej oraz romantycznej. Dyskografia:„Pieśni Miłosierdzia” (2014 r.), „Kocham Cię, Panie” (2015 r.), „Serce matki” (2016 r.), „Dzień dziecka” (2017 r.), „Polsko moja” (2018 r.) Najbardziej znana autorska piosenka – „Polsko moja”, która teraz jest bardzo popularna i rozpowszechniona wśród licznych zespołów i solistów polonijnych oraz liczy się Hymnem Polaków mieszkających poza Polską. W marcu 2016 roku Helena Abramowicz otrzymała odznakę honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
dr Agnieszka Rybak-Piotrowska
Jest wykładowcą Studium Muzyki Kościelnej Akademii Katolickiej w Warszawie. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach organowych w Warszawie, Katowicach, Kamieniu Pomorskim, Krzeszowie, Soro (Dania), Alpe d’Huez (Francja). Pracę pedagogiczną łączy z recitalami i koncertami. Wykonała ponad 150 koncertów w kraju i za granicą (USA, Włochy, Niemcy, Rosja, Białoruś). Ma w swym dorobku nagrania na płyty CD i DVD (na organach w Warszawskiej Archikatedrze), w tym chętnie słuchaną i oglądaną Suitę Powstania Warszawskiego 1944. Z okazji Roku Chopinowskiego zagrała dwa Wielkie Koncerty Organowe w Chicago z ramienia Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Była jurorem w konkursach chórów kościelnych. Współpracuje z solistami, chórami i orkiestrami. Jest członkiem Towarzystwa im. Mariana Sawy a także członkiem Stowarzyszenia Pro Musica Organa. W 2016 roku została odznaczona przez kard. K. Nycza medalem Za zasługi dla archidiecezji warszawskiej. W 2017 roku uzyskała tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych.
Mgr Mirosław Gałęski
W latach 1990-98 był pracownikiem A. Muzycznej w Bydgoszczy. Obecnie jest wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu (od 1989), korepetytorem chóru Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu (od 1983), a także prowadzi klasę fortepianu w szkole muzycznej II st.
Od ponad dwudziestu lat jest członkiem Rady Artystycznej Światowego Festiwalu Chórów Polonijnych w Koszalinie. W latach 1996-2008 był stałym akompaniatorem (pianista i organista), a także asystentem – dyrygentem chóru “Poznańskie Słowiki” prof. Stefana Stuligrosza.
Z zespołem tym dał ponad 430 koncertów i nagrał 2 CD. Ma w swym dorobku także dwie autorskie płyty. Zajmuje się również kompozycją (ok. 60 pozycji) i aranżacją (ponad 200 pozycji). Koncertuje przede wszystkim jako pianista, kameralista i akompaniator.
źródło: www.malafilharmonia.pl
Dr Witold Błaszczyk
Muzyk, pedagog, działacz kultury. Absolwent warszawskich szkół muzycznych: im. St. Moniuszki i J. Elsnera w klasach fortepianu i organów, oraz IV L.O. im. A. Mickiewicza.
W roku 1983 uzyskał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. F. Chopina w klasie dyrygentury chóralnej prof. Andrzeja Banasiewicza. W latach 1981-87 uczestniczył w licznych kursach interpretacji muzycznej, które prowadzili m. in. Profesorowie: G. Bovet, X. Darasse, H. Emmert, J. Gembalski, F. Klinda, L. Lohmann, R. Saorgin, Z. Szathmary, H. Wulf.
W tym też czasie odbył drugie studia w A.M. im. F. C. zakończone dyplomem z najwyższą oceną na wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów w klasie prof. Józefa Serafina.
W roku 1999 na podstawie serii egzaminów związanych z przewodem artystycznym I-go stopnia, Akademia Muzyczna im. F. Chopina przyznała mu uprawnienia doktora w dziedzinie sztuki muzycznej.
Miał zaszczyt być organistą podczas mszy świętej celebrowanej przez papieża Jana Pawła II na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
źródło: http://www.magazynparafialny.org