Sacrosong DWP 2022

Fotorelacja z Koncertu Laureatów

Koncert Laureatów odbył się 4 czerwca o godz. 19.00. Poprowadzili Nina Balikowska i Jan Gawron.

Na koncert przybył Prezydent Miasta Otwock, Jarosław Margielski. W ciepłych słowach wyraził uznanie dla organizatorów i uczestników tegorocznej edycji Sacrosong DWP.

Przewodniczący jury,  Ks. Prof. Dr hab. Andrzej Filaber w imieniu pozostałych członków jury: Heleny Abramowicz, Dr Agnieszki Rybak-Piotrowskiej, Mgr Mirosława Gałęskiego, Dr Witolda Błaszczyka ogłosił wyniki konkursu.

Prezydent Jarosław Margielski wraz z Beatą Olszewską – wicedyrektorem Sacrosongu wręczyli dyplomy i przekazali nagrody finansowe ufundowane przez Urząd Miasta Otwock.

Koncert rozpoczął się od występu zespołu ukraińskiego, który pod kierownictwem Dominika Kozery wykonał kilka pieśni ukraińskich. Wszystkie osoby z Ukrainy biorące udział w tym wydarzeniu mieszkają obecnie na plebani parafii Otwock Kresy.

W koncercie zaśpiewali laureaci pierwszych 3 miejsc, dostarczając słuchaczom prawdziwej uczty muzycznej.

Fotorelacja z przesłuchań:

Jury

Konferansjer – Jan Gawron

Filii Cantantes, Józefów

Szczęśliwe Dzieciaki,  Czarnówka

Nadia Czubacka, Altanka K/Sochaczewa

Gaja Kusztal, Otwock

Sara Niemczyk, Niebieszczany

Emilia Tabała, Ciotusza Nowa (Lubelskie)

Karina Wiktorowicz, Otwock

Agata Witza, Gdynia

Wiktoria Wolańska, Radzymin

Chór Con Fuoco, Piaseczno

 

Сhór “Kraj Rodzinny” z Zespołem Instrumentalnym „Fajerwerk”, Białoruś, Baranowicze

Zespół Świętej Cecylii, Warszawa

Aleksandra Juchniewicz, Szczecin

Weronika Kołodziejak, Regów

Paweł Madzia,  Nowy Sącz

Julia Rączka, Bielsko-Biała

 

Ewa Domańska, Warszawa

Monika Sokołowska, Czarnówka

Edyta Szeligowska, Jeżów

Zuzanna Worek, Klonowo

Warszawski Chór Międzyuczelniany, Warszawa

 

W Koncercie Laureatów o godz. 19.00 śpiewają laureaci od III do I miejsca. Wyróżnieni nie występują.

Koncert Laureatów

  1. III miejsce – Emilia Tabała, Ciotusza Nowa (Lubelskie) (Modlitwa o pokój)
  2. III miejsce – Monika Sokołowska, Czarnówka (Pytasz mnie)
  3. III miejsce – ex aequo: Chór Con Fuoco, Piaseczno (O ziemio Polska)
  4. Chór Kraj rodzinny z zespołem instrumentalnym Fajerwerk, Białoruś (Modlitwa kapłańska)
  5. II miejsce – Agata Witza, Gdynia (Czy wojna jest)
  6. II miejsce – Julia Rączka, Bielsko – Biała (Ty tylko mnie poprowadź)
  7. II miejsce – Edyta Szeligowska, Jeżów (Tango na głos)
  8. II miejsce – Zespół św. Cecylii, Warszawa (Każdy spragniony i Cantata o pokój)
  9. Występ matek z dziećmi z Ukrainy
  10. I miejsce – Sara Niemczyk, Niebieszczany (Matko o twarzy)
  11. I miejsce – Aleksandra Juchniewicz, Szczecin (Nie zobaczysz Matko Syna)
  12. I miejsce – Zuzanna Worek, Klonowo (Golgoto)
  13. I miejsce – Warszawski Chór Międzyuczelniany (Pie Jusu i Modlitwa obozowa)

 

Sacrosong DWP 2022 werdykt Jury

Zespoły dziecięce do ukończenia 13 lat

I miejsce – nie przyznano

II miejsce – nie przyznano

III miejsce – nie przyznano

wyróżnienie – Szczęśliwe dzieciaki, Czarnówka (Pasterzem jest)

Soliści dzieci do ukończenia 13 lat

I miejsce – Sara Niemczyk, Niebieszczany (Matko o twarzy)

II miejsce – Agata Witza, Gdynia (Czy wojna jest)

III miejsce – Emilia Tabała, Ciotusza Nowa (Lubelskie) (Modlitwa o pokój)

wyróżnienie – Nadia Czubacka, Altanka k. Sochaczewa (Uwierz Polsko)

wyróżnienie – Wiktoria Wolańska, Radzymin (Matko, czy Ty wiesz)

Zespoły od 17 lat

I miejsce – Warszawski Chór Międzyuczelniany (Pie Jusu i Modlitwa obozowa)

II miejsce – Zespół św. Cecylii, Warszawa (Każdy spragniony i Cantata o pokój)

III miejsce – ex aequo: Chór Con Fuoco, Piaseczno (O ziemio Polska)

Chór Kraj rodzinny z zespołem instrumentalnym Fajerwerk, Białoruś (Modlitwa kapłańska)

Soliści młodzież (od 13 lat do ukończenia 17 lat)

I miejsce – Aleksandra Juchniewicz, Szczecin (Nie zobaczysz Matko Syna)

II miejsce – Julia Rączka, Bielsko – Biała (Ty tylko mnie poprowadź)

III miejsce – nie przyznano

wyróżnienie  – Weronika Kołodziejak, Regów (Matko tyś płakała)

wyróżnienie – Paweł Madzia, Nowy Sącz (Wolność)

Soliści od 17 lat

I miejsce – Zuzanna Worek, Klonowo (Golgoto)

II miejsce – Edyta Szeligowska, Jeżów (Tango na głos)

III miejsce – Monika Sokołowska, Czarnówka (Pytasz mnie)

wyróżnienie – Ewa Domańska, Warszawa (Do Ciebie Matko)

 

Poniżej przedstawiamy orientacyjny harmonogram przesłuchań.
Prosimy o dyspozycyjność w podanych godzinach.

Godz. 9.00-10.00

  • Filii Cantantes, Józefów
  • Szczęśliwe Dzieciaki,  Czarnówka
  • Nadia Czubacka, Altanka K/Sochaczewa
  • Gaja Kusztal, Otwock

Godz. 10.00-11.00

  • Niemczyk Sara, Niebieszczany
  • Emilia Tabała, Ciotusza Nowa (Lubelskie)
  • Karina Wiktorowicz, Otwock
  • Witza Agata, Gdynia
  • Wiktoria Wolańska, Radzymin

Godz. 11.00-12.00

  • Chór Con Fuoco, Piaseczno
  • Chór Parafialny „Hosanna, Witebsk, Białoruś
  • Сhór “Kraj Rodzinny” z Zespołem Instrumentalnym „Fajerwerk”, Białoruś, Baranowicze
  • Zespół Świętej Cecylii, Warszawa

Godz. 12.00-13.00

  • Aleksandra Juchniewicz, Szczecin
  • Weronika Kołodziejak, Regów
  • Paweł Madzia,  Nowy Sącz
  • Julia Rączka, Bielsko-Biała

Godz. 13.00-14.00

  • Ewa Domańska, Warszawa
  • Monika Sokołowska, Czarnówka
  • Edyta Szeligowska, Jeżów
  • Zuzanna Worek, Klonowo
  • Warszawski Chór Międzyuczelniany, Warszawa

Jury w składzie:

  • KS. PROF. DR HAB. ANDRZEJ FILABER  – PRZEWODNICZĄCY JURY
  • DR WITOLD BŁASZCZYK
  • KS.  PRAŁAT JAN ŚMIGASIEWICZ

ogłosiło wyniki Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Religijnej i Patriotycznej Sacrosong DWP 2022 – I etap konkursu.

Serdecznie zapraszamy na II etap przesłuchań na żywo 4 czerwca 2022 roku na godz. 10.00:

Zespoły dziecięce do ukończenia 13 lat
  • Filii Cantantes, Józefów
  • Szczęśliwe Dzieciaki,  Czarnówka
Soliści dzieci do ukończenia 13 lat
  • Nadia Czubacka, Altanka K/Sochaczewa
  • Gaja Kusztal, Otwock
  • Niemczyk Sara, Niebieszczany
  • Emilia Tabała, Ciotusza Nowa (Lubelskie)
  • Karina Wiktorowicz, Otwock
  • Witza Agata, Gdynia
  • Wiktoria Wolańska, Radzymin
 Zespoły młodzieżowe (od 13 lat do ukończenia 17 lat)

Brak zgłoszeń

Soliści młodzież (od 13 lat do ukończenia 17 lat)
  • Aleksandra Juchniewicz, Szczecin
  • Weronika Kołodziejak, Regów
  • Paweł Madzia,  Nowy Sącz
  • Julia Rączka, Bielsko-Biała
Zespoły od 17 lat
  • Chór Con Fuoco, Piaseczno
  • Chór Parafialny „Hosanna, Witebsk, Białoruś
  • Сhór “Kraj Rodzinny” z Zespołem Instrumentalnym „Fajerwerk”, Białoruś, Baranowicze
  • Warszawski Chór Międzyuczelniany, Warszawa
  • Zespół Świętej Cecylii, Warszawa
Soliści od 17 lat
  • Ewa Domańska, Warszawa
  • Monika Sokołowska, Czarnówka
  • Edyta Szeligowska, Jeżów
  • Zuzanna Worek, Klonowo

Przypominamy, iż ze względu na trudną sytuację w tym roku organizatorzy nie zapewniają noclegu. Chętnie pomożemy w wyborze miejsca.  Przesłuchania zaczynają się od godz. 9.00.